Kategorie
 
 
 
 
 
Nejnovější články

Krátký představení UTS 11 " kalhot od Helikon-Tex

V krátkém článku se podíváme na taktické kraťasy Helikon-Tex UTP Rip-Stop 11 ".
Už z první věty je jasné, že nejde o klasické maskáče. Tyto taktické kraťasy zachovávají typický vzhled avšak s kvalitou srovnatelnou jen s vojenským oblečením. 

Číst víc

Všechno o tričkách od výrobce MFH

Trička MFH jsou velmi oblíbené, ať už na běžné nošení nebo naopak na taktické hry. Prodáváme tato trička v různých provedeních, ale podstata trička, složení, šití a materiálové složení při trikách MFH zůstává nezměněno. V tomto článku si přiblížíme materiál, složení, druhy a reálné zkušenosti. Osobně si myslím, že MFH trička disponují nejlepším poměrem cena / kvalita.

Číst víc

Kousnutí klíštětem

Posláním eshopu armysector je kromě prodeje zboží hlavně bezpečnost. To je důvod, proč vám v následující sérii článků poskytneme cenné rady jak se bránit . A jelikož se jedná léto, dnes to bude o opravdu chytrém nepříteli.

Číst víc

Teleskopický obušek v praxi - video

Máte nezodpovězené otázky týkající se teleskpických obušků, jejich využití, druhů?
V článku si ukážeme příklad využití ESP obušku a jeho odolnosti plus si řekneme zákon zda se dopouštíme přestupku při jeho nošení. 

Číst víc

Jak se správně měřit?

Hlavním faktorem při výběru oblečení je výběr velikosti. Abyste věděli jak se správně měřit připravili jsme pro Vás krátký návod abyste si vždy vybrali tu správnou velikost oblečení. 

Na následujícím obrázku je znázorněno jako jsme dané oblečení měřili.

Číst víc

Maskáče, jejich použití, od prvního použití maskování až dodnes

Američané velmi rychle následovaly Britů, ale hned se k novému nápadu připojili i Němci, Rusové i Italové. Později všechny tyto státy vytvořily jakési sbory, kde výtvarníci pracovali na projektu maskování a vytvořili maskáč , který se časem zdokonaloval a některé se používají dodnes. Například v Americe vytvořili maskáč tzv. listový vzor, ​​který byl použit r. 1967 ve Vietnamu, z něhož v roce 1981 vznikl dnes již známý vzor woodland.  Samozřejmě zdokonalování uniforem probíhalo iv Evropě, kde se některé maskovací vzory používají až dodnes, např. tygří pruhy.

Číst víc

O paralyzéroch a jejich využití

Elektricky paralyzér nebo elektrošok je neletální, tedy nesmrtící zbraň určená k  nutné sebeobraně a obraně proti agresivní nebo nebezpečné zvěře , založená na účincích elektrického proudu.

Druhy elektrických paralyzérov:

Známe dva druhy elektrických paralyzérů a to samotný paralyzér, který funguje na principu přímého kontaktu s osobou, funguje i přes hrubší vrstvu oblečení. To jsou klasické elektrošoky, obuškové paralyzéry, paralyzéry ve tvaru mobilního telefonu nebo baterky. Druhý typ je tzv. Taser, Vystřelující "projektil" který je přímo spojen s taserem elektrickým drátem. Výhoda tohoto druhu je nepřímý kontakt s útočníkem a dostřel až do 10m. Projektil se jemně zaboří pod kůži útočníka a přenáší do něj elektrický výboj až do síly několik milionů voltů pomocí drátů. Proud dostane do křeči příčně pruhované svalstvo člověka, který nemá šanci se pohnout do několika minut.

Číst víc

Kaser, nebo něco o obrane

Obranné spreje  nebo také Kaser nejsou mezi lidmi až tak známé, jak se může na první pohled zdát.
Jako první si vysvětlíme co vlastně kaser nebo také nazýván slzný sprej je. Kaser je něco jako chemická * neletální zbraň, která má protivníka dočasně paralyzovat a to dokáže i na několik minut. Nejvíce jsou využívány k sebeobraně, ať už nutné vůči útočníkům nebo obraně vůči agresivní zvěře. Proti zvěře doporučujeme  obranný sprej antihund  a pro osobní obranu  Kaser Nato 40ml.

Číst víc
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze